Kalendář akcí

17.01.2017 21:46

Milí kamarádi,

chtěli bychom navázat na nedávný zenový víkend s Guidem Quinkertem... Tentokrát máme přislíbený zenový víkend vedený otcem Gunthrem Ecklbauerem. Proběhne 17.-19. února.

O. Gunther je náš dobrý kamarád, katolický kněz původem z Rakouska, který nás uvedl do zenové meditace a nasměroval na našeho zenového mistra o. Johannese Koppa. O. Gunther mluví plynně česky. Když budete mít chuť dovědět se o o. Guntherovi více, můžete se podívat na tento dokument:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/416235100051001-misionarem-v-islamskem-svete/

Zenový víkend proběhne pravděpodobně opět u nás doma (tentokrát s Hančinou organizací, já se s dětmi uklidím k rodičům :)), v případě většího zájmu bychom hledali nějakou faru poblíž Brna.

Kdo byste měl zájem, ozvěte se nám prosím brzy. Klidně přepošlete dalším možným zájemcům.

Těšíme se na vás!

Radovan a Hanka

17.01.2017 21:44

O letních prázdninách (29.-31.7.) u nás proběhnul víkend zenové meditace vedený Guidem Quinkertem, naším dobrým kamarádem a zenovým učitelem našeho mateřského programu Leben aus der Mitte (https://zen-kontemplation.de/programm/kursleiter/). Guido nabídl tuto možnost jako součást svého dovolenkového pobytu u nás v ČR. Meditační víkend proběhl v naší domácí čajovně, sešlo se nás celkem 12. Hanka "evakuovala" děti do Znojma, takže jsme strávili víkend v tichu :). S Guidem jsme se domluvili, že podobné víkendy bychom pořádali pravidelně jednou za rok, rád za námi přijede. V případě většího zájmu budeme hledat nějaké jiné prostory. Bylo to výborné! :)

Radovan

16.04.2015 22:52

Pravidelné večerní meditace v naší domácí čajovně/meditační místnosti (Brno-Kníničky, Rekreační 18) probíhají každý čtvrtek ve 20 hod. 

Jsou určeny pro lidi bez rozdílu vyznání.

 

- ve 20 hod začínáme čajem a povídáním

- ve 20:30 čteme a posloucháme motivaci z vybrané knihy o meditaci

- přibližně ve 20:45 začínáme meditovat 2x25 min. (před meditací je krátká modlitba kříže, ke které se můžete a nemusíte přidat)

- pak je konec, bez dalšího povídaní, abychom mohli nechat meditaci doznít (a my nvyspalí rodičové jít spát :)) 

 

V případě výjimky (dovolená, nemoc, vyčerpání) pošleme mail a aktualizujeme termíny na webu v sekci Aktuality.

 

Je možné (a budeme rádi) u nás v čajovně pak přespat.

 

Těšíme se na Vás! 

 

Radovan a Hanka